Добрива для рослин – Види та призначення

Щоб бути добрим садівником, необов’язково бути дипломованим агрономом. Але хороший садівник, городник і квітникар повинен розумітися на основних нюансах вирощування рослин, а також знати, які види добрив існують, як і коли їх потрібно застосовувати. Без добрив неможливо отримати добрий урожай, оскільки ґрунти, які колись були наповнені різними поживними речовинами, з роками виснажуються. Бiльше про добрива тут https://organica.org.ua/.

Як вибрати добрива для саду та городу?

ЩО ТАКЕ УДОБРЕННЯ?

Рослини витягають із ґрунту елементи, які їм необхідні для зростання та розвитку. Це мікро- та макроелементи, що грають у розвитку рослин певну роль. Нестача будь-якого елемента, будь то кобальт, фосфор, марганець або калій, позначається на благополуччя культури. Багато садівників-початківців цікавляться, навіщо, для чого потрібні добрива.

Не завжди ґрунт може забезпечити усіма необхідними елементами. Це може статися через виснаження ґрунту, неграмотної сівозміни, регіональної убогості ґрунтового покриву. Необхідно штучно покращити стан ґрунту, але для цього потрібно зрозуміти, які добрива потрібні.

Добрива — речовини, які застосовуються поліпшення харчування рослин, властивостей грунту, підвищення врожаїв. Їхній ефект обумовлений тим, що дані речовини надають рослинам один або кілька дефіцитних хімічних компонентів, необхідних для їх нормального росту та розвитку.

Читайте также:  Подсолнух - цветок бога солнца

Застосування добрив необхідно, щоб заповнити нішу, що бракує, в живленні рослин. Хімічні добрива багато садівників називають вітамінами полів. Вони містять живильні елементи як сполук. Рослини можуть поглинати ці сполуки із ґрунту, здійснюючи іонний обмін.

Як вибрати добрива для саду та городу?

КЛАСИФІКАЦІЯ ПІДБОРІВ

Класифікація добрив має на увазі поділ за різними ознаками, хімічним складом, походженням.

Які добрива бувають?

Всі добрива умовно можна розділити на 4 групи:

  1. органічні.
  2. Неорганічні (мінеральні).
  3. Бактеріальні.
  4. Стимулятори зростання.

До органічних добрив відносяться речовини тваринного та рослинного походження. Основні види органічних добрив:

  • Торф.
  • Пташиний послід.
  • Зелене добрива.
  • Солома.
  • Гній.
  • Компост.

Ці добрива для дачі зазвичай є місцевими, їх накопичують і готують у тому місці, де відбувається вирощування культури. Такі добрива на стан ґрунту мають багатосторонній вплив. За правильного застосування врожайність сільськогосподарських культур зростає. Органіка є джерелом поживних мінеральних компонентів. Вони розкладаються в ґрунті, виділяють велику кількість вуглекислоти, вона насичує наземний шар атмосфери та ґрунт.

При регулярному внесенні таких добрив відбувається окультурення ґрунту, покращуються його фізико-хімічні, фізичні та біологічні показники. Фізіологічні основи застосування добрив дозволяють покращити розвиток кореневої та наземної системи рослини, підвищити врожайність.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Як вибрати добрива для саду та городу?
Читайте также:  Оборудование для выращивания шампиньонов. Алюминиевые стеллажи