Знайти трактор, який стане надійним помічником, прослужить довго і не буде важким в обслуговуванні, завдання не з легких. Адже вибір марок і модифікацій російських і зарубіжних виробників вкрай великий. І щоб було простіше зорієнтуватися, спробуємо виділити основні критерії і розглянути ряд прикладів. Рекомендуємо перейти на посилання, щоб дiзнатися бiльше.

Все про агротехніку. Як вибрати трактор?

Спилювання з подальшим корчуванням пнів

Першим способом валять дерева з поверхневою кореневою системою на скельних грунтах, прикритих тонким шаром грунту. Валка дерев з корінням проводиться тракторами за допомогою сталевого каната, корчевателя-збирачами, бульдозерами, древоваламі. Цей спосіб допустимо в будь-яких незавороженних грунтах навесні, влітку і восени в тому випадку, якщо ліс не представляє великої цінності як будівельний матеріал, тому що при цьому може відбутися псування дерева. Вийнятий разом з корінням грунт відділяється, і їм засипаються утворилися воронки.

Як з толком підійти до покупки трактора? Критерії та особливості вибору

Для валки дерев існують спеціальна трелювальних-Корчувальна лебідка і універсальний тракторний: агрегат Т-106. Для полегшення валки коріння попередньо підрубують ножем бульдозера. Тракторами доцільно валити, дерева, коли земля достатньо підсохла і може витримати тиск трактора. Залежно від діаметра дерева, щільності ґрунту і розвиненості кореневої системи валку можна здійснювати прямий тягою трактора або лебідкою, яка встановлюється на тракторі.

Читайте также:  Выращивание дынь и арбузов в теплице

Валка дерев трактором прямий тягою проводиться при його переміщенні на першій швидкості. Сталевий канат діаметром 20-25 мм і довжиною не менше 100 м зачалювати за вершину дерева, що звалюється.

Іноді для зачалювання користуються сходами. За 8 годин валять не більше 50 дерев, так ка йде багато часу на зачалювання каната.

Технологічний процес валки дерев корчевателем-збирачем і бульдозером аналогічний, але корчеватель більш ефективний. Бульдозер або корчеватель підходить до дерева і серединою піднятого відвалу плавно, без ударів і ривків натискає на стовбур. Поступово підвищуючи потужність двигуна шляхом збільшення кількості оборотів, підсилюють тиск на звалювати дерево.

Все про агротехніку. Як вибрати трактор?

Яка потужність підійде?

Ключова експлуатаційна характеристика трактора — це тяговий клас. Якщо для зовсім невеликих угідь ще підійде мотоблок з тягою 0,2 тс, то для ведення сільського господарства на декількох десятків соток слід розглядати машини з тягою від 0,6 тс. У випадку з площею від 1 гектара знадобиться техніка з показником 1,4-2 тс. Такі трактори підійдуть для оранки, культивації, боронування, добрива та інших обов’язкових процесів. А ось у великих аграрних підприємствах вже можуть знадобитися трактори класу 3 тс. Вони відрізняються підвищеною продуктивністю, ще більшою функціональністю і незамінні там, де складний клімат, нерівномірний рельєф, важка грунт.

Читайте также:  Посадка деревьев крупномеров

Але при цьому очевидно, що при підвищенні тягового класу кратно збільшується вартість техніки і витрати на обслуговування. Тому навіть великі господарства часто не поспішають купувати трактори третього тягового класу, цілком задовольняючись можливостями 1,4 тс.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Все про агротехніку. Як вибрати трактор?